FINANCIAL CHRONICLE™
Dear Reader,

Registration with the Sri Lanka FINANCIAL CHRONICLE™️ would enable you to enjoy an array of other services such as Member Rankings, User Groups, Own Posts & Profile, Exclusive Research, Live Chat Box etc..

All information contained in this forum is subject to Disclaimer Notice published.


Thank You
FINANCIAL CHRONICLE™️
www.srilankachronicle.com


Join the forum, it's quick and easy

FINANCIAL CHRONICLE™
Dear Reader,

Registration with the Sri Lanka FINANCIAL CHRONICLE™️ would enable you to enjoy an array of other services such as Member Rankings, User Groups, Own Posts & Profile, Exclusive Research, Live Chat Box etc..

All information contained in this forum is subject to Disclaimer Notice published.


Thank You
FINANCIAL CHRONICLE™️
www.srilankachronicle.com
FINANCIAL CHRONICLE™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Encyclopedia of Latest news, reviews, discussions and analysis of stock market and investment opportunities in Sri Lanka


Submit PostSubmit Post
ශ්‍රී ලංකා මූල්‍ය වංශකථාව - සිංහල
Submit Post



Latest topics

» FUTURE of BROWNS INVESTMENT PLC (BIL)
by ONTHEMONEY Today at 6:53 pm

» Sri Lanka Investment Forum 2021
by samaritan Today at 1:06 pm

» Related party transactions in Banks cause concerns
by ChooBoy Yesterday at 10:59 pm

» Daily Foreign Transactions
by Pradeep90 Yesterday at 10:24 pm

» Japanese money laundering via PABC Bank raise CB eye brows
by Lotus Eater Yesterday at 9:34 pm

» Principal governmental and regulatory policies that govern the banking sector in Sri Lanka
by Lotus Eater Yesterday at 9:18 pm

» Ban of chemical fertilizers is a great news
by ADVENTUS Yesterday at 6:29 pm

» DIPD/HAYC/HAYL
by ADVENTUS Yesterday at 1:11 pm

» Peoples leasing technically positive Target Price Rs 20
by Eranx Yesterday at 11:30 am

» PEOPLE'S LEASING & FINANCE PLC
by Eranx Yesterday at 11:29 am

» "MFL" DEAL to 12 RS (multi finance plc)
by Bakka1988 Thu May 06, 2021 11:22 pm

» GLAS will be winner with Super Gain.
by Promoney Thu May 06, 2021 10:30 pm

» What happens in the market is absolutely 100% out of your control. Stock market for beginners
by Asoka Samarakone Thu May 06, 2021 9:45 pm

» Synergies of possible merger between Sampath Bank and PABC
by CHRONICLE™ Thu May 06, 2021 5:42 pm

» ACCESS ENGINEERING ( AEL.N )
by ADVENTUS Thu May 06, 2021 1:50 pm

» Prime Lands Residencies Limited (PLR)
by Nandun Thu May 06, 2021 10:42 am

» EXPOLANKA HOLDINGS PLC (EXPO.N0000)
by Captain Wed May 05, 2021 11:51 pm

» Growing Fear
by Wickyz Wed May 05, 2021 8:15 pm

» CONGRATULATIONS TO FINANCIAL CHRONICLE ON THIS 11TH YEAR
by CHRONICLE™ Wed May 05, 2021 3:31 pm

» HNB to merge with Seylan Bank?
by reyaz Wed May 05, 2021 11:37 am

EXPERT CHRONICLE™

ECONOMIC CHRONICLE

GROSS DOMESTIC PRODUCT (GDP)


CHRONICLE™ YouTube

CHRONICLE™ NEWS PRODUCTS

FINANCIAL CHRONICLE™

Views & Reviews, Analysis, Evaluations, Discussions, Gossip and Hot Tips relating to Sri Lankan companies listed on the Colombo Stock Exchange (CSE)
Contribute




DAILY CHRONICLE™

Latest news and articles published in Newspapers, Websites, Blogs and other online news sites relating to business and investments in Sri Lanka
Contribute



ECONOMIC CHRONICLE™

This is a section that provide news, views, analysis, predications relating to Political and Socio-Economic factors and how such activities affect the Stock Market and other economic activity of the Country.

Contribute




EXPERT CHRONICLE™

This is an exclusive section for Expert Articles which will help member to share knowledge through comments and responses of the members. All members are allowed to reply and make comments to these articles.

Contribute


Submit Post


CHRONICLE™ YouTube

Youtube Videos and other visual presentations relating Stock market and other investment advise submitted by members or other contributors.

Contribute


Submit Post


කොළඔ කොටස් වෙළඳපොළේ වංශකථාව
කොළඔ කොටස් වෙළඳපොළේ ලැයිස්තුගත සමාගම් කොටස් ගැන තොරතුරු¸විශ්ලේෂණ¸සාකච්ඡා¸ කටකතා¸රසකතා යන සියල්ල අපේම සිංහලෙන් කතා කළ හැකි ‘කතා මණ්ඩපය’

Contribute

Twitter Feeds
POPULAR COMPANIES
A

ABANS ELECTRICALS PLC

ACCESS ENGINEERING PLC Hot

ACL CABLES PLC

ACL PLASTICS PLC

ACME PRINTING & PACKAGING PLC

AGSTAR PLC

AITKEN SPENCE HOTEL HOLDINGS PLC

AITKEN SPENCE PLC

ANILANA HOTELS AND PROPERTIES PLC

ARPICO INSURANCE PLC

ASIA ASSET FINANCE PLC

ASIA CAPITAL PLC

B

BAIRAHA FARMS PLC

BALANGODA PLANTATIONS PLC

BIMPUTH FINANCE PLC

BLUE DIAMONDS JEWELLERY WORLDWIDE PLC

B P P L HOLDINGS PLC

BROWNS BEACH HOTELS PLC

BROWNS INVESTMENTS PLC

C

CARGO BOAT DEVELOPMENT COMPANY PLC

CENTRAL INDUSTRIES PLC

CEYLON COLD STORES PLC

CEYLON GRAIN ELEVATORS PLC Hot

CEYLON TEA BROKERS PLC

CEYLON TOBACCO COMPANY PLC

CHEVRON LUBRICANTS LANKA PLC

COLOMBO FORT LAND & BUILDING PLC

COMMERCIAL BANK OF CEYLON PLC

CITRUS LEISURE PLC Hot

COMMERCIAL CREDIT AND FINANCE PLC

D

DANKOTUWA PORCELAIN PLC

DFCC BANK PLC

DIALOG AXIATA PLC

DIALOG FINANCE PLC

DIPPED PRODUCTS PLC

DISTILLERIES COMPANY OF SRI LANKA PLC

DUNAMIS CAPITAL PLC

E

EAST WEST PROPERTIES PLC Hot

EASTERN MERCHANTS PLC

EXPOLANKA HOLDINGS PLC

E-CHANNELLING PLC

F

FIRST CAPITAL HOLDINGS PLC

G

GALADARI HOTELS (LANKA) PLC

GUARDIAN CAPITAL PARTNERS PLC

H

HATTON NATIONAL BANK PLC

HAYLEYS PLC

HAYLEYS FABRIC PLC

HAYLEYS FIBRE PLC Hot

HEMAS HOLDINGS PLC

HIKKADUWA BEACH RESORT PLC

HNB ASSURANCE PLC

HVA FOODS PLC

J

JANASHAKTHI INSURANCE COMPANY PLC

JOHN KEELLS HOLDINGS PLC Hot

JOHN KEELLS HOTELS PLC

L

LANKA ASHOK LEYLAND PLC

LANKA IOC PLC

LANKEM CEYLON PLC

LANKEM DEVELOPMENTS PLC

LAUGFS GAS PLC

LAUGFS POWER LIMITED

LOLC FINANCE PLC

LOLC HOLDINGS PLC

LUCKY LANKA MILK PROCESSING COMPANY PLC

M

MELSTACORP PLC

N

NATIONAL DEVELOPMENT BANK PLC

NATION LANKA FINANCE PLC

NESTLE LANKA PLC

O

ORIENT FINANCE PLC

OVERSEAS REALTY (CEYLON) PLC

P

PANASIAN POWER PLC

PEOPLE'S LEASING & FINANCE PLC

PIRAMAL GLASS CEYLON PLC

PRIME FINANCE PLC

R

RAIGAM WAYAMBA SALTERNS PLC

RENUKA AGRI FOODS PLC

RENUKA CAPITAL PLC

RENUKA HOLDINGS PLC

RICHARD PIERIS AND COMPANY PLC

RICHARD PIERIS EXPORTS PLC Hot

ROYAL CERAMICS PLC

S

SAMPATH BANK PLC

SEYLAN BANK PLC

SIERRA CABLES PLC

SINGHE HOSPITALS PLC Hot

SMB LEASING PLC

SOFTLOGIC HOLDINGS PLC

SOFTLOGIC LIFE INSURANCE PLC

SRI LANKA TELECOM PLC

SWISSTEK (CEYLON) PLC Hot

T

TEEJAY LANKA PLC

TESS AGRO PLC

THREE ACRE FARMS PLC

TOKYO CEMENT COMPANY (LANKA) PLC Hot

U

UNION BANK OF COLOMBO PLC

V

VALLIBEL FINANCE PLC

VALLIBEL ONE PLC Hot

VALLIBEL POWER ERATHNA PLC

W

WASKADUWA BEACH RESORT PLC


You are not connected. Please login or register

FINANCIAL CHRONICLE™ » ECONOMIC CHRONICLE™ » මෙන්න ඒ කැබිනට්ටුව 'MY3 Married Ranil Yahapalana Regime's Cabinet Ministers and Ministers in Full

මෙන්න ඒ කැබිනට්ටුව 'MY3 Married Ranil Yahapalana Regime's Cabinet Ministers and Ministers in Full

Go down  Message [Page 1 of 1]

Business Basil


Manager - Equity Analytics
Manager - Equity Analytics
මෙන්න ඒ කැබිනට්ටුව-

1 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායක ,අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ - ප්‍රතිපත්ති සම්පාදක හා ආර්ථික සංවර්ධන ඇමති

2 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ජෝන් අමරතුංග - මහජන සාමය හා ආපදා කළමනාකරණ ඇමති

3 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ජොසප් මයිකල් පෙරේරා - ස්වදේශ කටයුතු ඇමති

4 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ගාමිණි ජයවික්‍රම පෙරේරා - ආහාර සුරක්ෂිතාවය පිළිබඳ ඇමති

5 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී මංගල සමරවීර - විදේශ කටයුතු ඇමති

6 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී කරු ජයසූරිය - බුද්ධ ශාසන ඇමති

7 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල - වැවිලි කර්මාන්ත ඇමති

8 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රවී කරුණානායක - මුදල් ඇමති

9 - මුස්ලිම් ක්‍රෙංගස් නායක රවුෆ් හකීම් - නාගරික සංවර්ධන, ජලසම්පාදන හා ජලාපවාහන

10 - ජාතික සිහළ උරුමය නායක පාඨලි චම්පික රණවක - විදුලිබල හා බලශක්ති

11 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී රාජිත සේනාරත්න - සෞඛ්‍ය හා දේශීය වෛද්‍ය

12 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී දුමින්ද දිසානායක - වාරිමාර්ග අමාත්‍ය

13 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ ලේකම් කබීර් හෂීම් - මහමාර්ග හා ආයෝජන ප්‍රවර්ධන

14 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී එම්.කේ.ඩී.එස් ගුණවර්ධන - ඉඩම් ඇමති

15 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක සජිත් ප්‍රේමදාස - නිවාස හා සමෘද්ධි අමාත්‍ය

16– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී විජයදාස රාජපක්ෂ - අධිකරණ ඇමති

17– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ගයන්ත කරුණාතිලක - ජනමාධ්‍ය ඇමති

18– සන්ධාන මන්ත්‍රි නවීන් දිසානායක - සංචාරක ඇමති

19–ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි ජාතික පෙරමුණ අර්ජුන රණතුංග - වරාය නා නාවුක ඇමති

20– සමස්ත ලංකා මුස්ලිම් ක්‍රොංග්‍රස් නායක රිෂාඩ් බදියුදීන් - කර්මාන්ත හා වාණිජ ඇමති

21– පලනි දිගම්බරම් - වතු යටිතල පහසුකම් ඇමති (National Union of Workers)

22– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ඩී.එම් ස්වාමිනාදන් - නැවත පදිංචි කිරීම්, හිංදු කටයුතු ඇමති

23– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී අකිල විරාජ් කාරියවසම් - අධ්‍යාපන ඇමති

24 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී තලතා අතුකෝරාල - විදේශ රැකියා ඇමතිනි

25 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රීරංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර - අභ්‍යන්තර ප්‍රවාහන ඇමති

26 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී පී. හැරිසන් - සමාජ සේවා හා සුබසාධන ඇමති

27 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී චන්ද්‍රානි බණ්ඩාර - කාන්තා කටයුතු ඇමතිනි

රාජ්‍ය ඇමති ධූර ගණන 10කි

01 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී නන්දිමිත්‍ර ඒකානයක - සංස්කෘතික හා කලා කටයුතු පිළිබඳ රාජ්‍ය ඇමති

02 - සන්ධාන පත් කල මන්ත්‍රී වී. රාධක්‍රිෂ්ණන් - අධ්‍යාපන රාජ්‍ය ඇමති

03 - සන්ධාන මන්ත්‍රී ෆයිසර් මුස්තාෆා - ගුවන් සේවා රාජ්‍ය ඇමති

04 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී පාලිත රංගේ බණ්ඩාර - විදුලිබල හා බලශක්ති රාජ්‍ය ඇමති

05 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රීදිලීප් වෙදආරච්චි - ධීවර හා ජලජ සම්පත් රාජ්‍ය ඇමති

06 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රෝසි සේනානායක - ළමා කටයුතු රාජ්‍ය ඇමතිනි

07 - ලිබරල් පක්ෂ නායත /සන්ධාන පත් කළ මන්ත්‍රී රජිව විජේසිංහ - උසස් අධ්‍යාපන රාජ්‍ය ඇමති

08 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රුවන් විජයවර්ධන - ආරක්ෂක කටයුතු පිළිබඳ රාජ්‍ය ඇමති

09 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී (හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා පළාත් සභාවට පත් විමෙන් පසු මෙහුට මන්ත්‍රී පදවිය හිමි විය)-. කේ. වේලායුධන් - පේෂ කර්මාන්ත රාජ්‍ය ඇමති

10 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පුත්තලම දිස්ත්‍රීක් මන්ත්‍රී නිරෝෂන් පෙරේරා - තරුණ කටයුතු රාජ්‍ය ඇමති

නියෝජ්‍ය ඇමතිවරුන් ගණන 08කි.

01 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී චම්පිකා ප්‍රේමදාස - කර්මාන්ත වාණිජ කටයුතු නි‍යෝජ්‍ය ඇමති

02 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී හර්ෂ ද සිල්වා - ප්‍රතිපත්ති හා ආර්ථික කටයුතු පිළිබඳ නි‍යෝජ්‍ය ඇමති

03 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී එරාන් වික්‍රමරත්න - මහා මාර්ග හා ආයෝජන ප්‍රවර්ධන නියෝජ්‍ය ඇමති

04 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී සුජීව සේනසිංහ - අධිකරණ නියෝජ්‍ය ඇමති

05 - එක්සක් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී වසන්ත සේනානායක - සංචාරක නියෝජ්‍ය ඇමති

06 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී විජයකලා මහේෂ්වරන් - කාන්තා කටයුතු නියෝජ්‍ය ඇමතිනි

07 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී අජිත් පී පෙරේරා - විදේශ කටයුතු නියෝජ්‍ය ඇමති

08 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී හා භාණ්ඩාගාරික දයා ගමගේ බිරිද -අනෝමා ගමගේ - වාරිමාර්ග නි‍යෝජ්‍ය ඇමතිනි


Cabinet Ministers

1.Prime Minister Ranil Wickramasinghe – Minister of Economic Development & Policy Implementation
2.Ravi Karunanayake – Minister of Finance
3.Joseph Michael Perera – Minister of Home Affairs
4.John Amaratunga – Minister of Public Order, Disaster Management & Christian Affairs
5.deleted Dissanayake – Minister of Irrigation
6.Dr. Rajitha Senaratna – Minister of Health and Indigenous Medicine
7.Kabir Hashim – Minister of Highways and Investment Promotion
8.Sajith Premadasa – Minister of Housing and Samurdhi
9.Naveen Dissanayake – Minister of Tourism
10.Wijedasa Rajapaksa – Minister of Justice
11.Arjuna Ranatunga – Minister of Ports and Shipping
12.Patali Champika Ranawaka – Minister of Power and Energy
13.Rishad Bathiudeen – Minister of Industry and Commerce
14.Gayantha Karunathilake – Minister of Mass Media
15.Palani Diganbaram – Minister of Plantation Infrastructure Development
16.Akila Viraj Kariyawasam – Minister of Education
17.D.M. Swaminadan – Minister of Resettlement, Reconstruction and Hindu Affairs
18.Rauff Hakeem – Minister of Urban Development, Water Supply and Drainage
19.Ms.Thalatha Athukorala – Minister of Foreign Employment
20.Ranjith Madduma Bandara – Minister of Internal Transport
21.P. Harrison – Minister of Social Services and Social Welfare
22.M.K.D.S. Gunawardena – Minister of Land
23.Ms.Chandrani Bandara – Minister of Women’s Affairs
24.Karu Jayasuriya - Minister of Buddha Sasana
25.Lakshman Kiriella – Minister of Plantation
26.Mangala Samaraweera – Minister of Foreign Affairs
27.Gamini Jayawickrama Perera – Minister of Food Security

Ministers of State

1.Nandimithra Ekanayake - Ministry of Culture and the Arts
2.V. Radhakrishnan - Ministry of Education
3.Faizer Mustapha - Ministry of Aviation
4.Palitha Range Bandara - Ministry of Power and Energy
5.Dilip Wedaarachchi - Ministry of Fisheries
6.Ms.Bernadeen Rose Senanayake - Ministry of Children’s Affairs
7.Rajiva Wijesinghe - Ministry of Higher Education
8.Ruwan Wijewardene - Ministry of Defence
9.K. Velayudhan - Ministry of Plantation Industries
10.Niroshan Perera - Ministry of Youth Affairs

Deputy Ministers

1.Champika Premadasa - Ministry of Industry and Commerce
2.Harsha de Silva - Ministry of Policy Development & Economic Affairs
3.Eran Wickramaratne- Ministry of Highways and Investment Promotion
4.Sujeewa Senasinghe - Ministry of Justice
5.Wasantha Senanayake - Ministry of Tourism
6.Ms.Vijayakala Maheswaran - Ministry of Women’s Affairs
7.Ajith P. Perera - Ministry of Foreign Affairs
8.Anoma Gamage - Ministry of Irrigation

jonny

jonny
Senior Manager - Equity Analytics
Senior Manager - Equity Analytics
@Business Basil wrote:මෙන්න  ඒ කැබිනට්ටුව-

1 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායක ,අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ - ප්‍රතිපත්ති සම්පාදක හා ආර්ථික සංවර්ධන ඇමති

2 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ජෝන් අමරතුංග - මහජන සාමය හා ආපදා කළමනාකරණ ඇමති

3 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ජොසප් මයිකල් පෙරේරා - ස්වදේශ කටයුතු ඇමති

4 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ගාමිණි ජයවික්‍රම පෙරේරා - ආහාර සුරක්ෂිතාවය පිළිබඳ ඇමති

5 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී මංගල සමරවීර - විදේශ කටයුතු ඇමති

6 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී කරු ජයසූරිය - බුද්ධ ශාසන ඇමති

7 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී  ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල - වැවිලි කර්මාන්ත ඇමති

8 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රවී කරුණානායක - මුදල් ඇමති

9 - මුස්ලිම් ක්‍රෙංගස් නායක රවුෆ් හකීම් - නාගරික සංවර්ධන, ජලසම්පාදන හා ජලාපවාහන

10 - ජාතික සිහළ උරුමය නායක පාඨලි චම්පික රණවක - විදුලිබල හා බලශක්ති

11 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී  රාජිත සේනාරත්න - සෞඛ්‍ය හා දේශීය වෛද්‍ය

12 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී දුමින්ද දිසානායක - වාරිමාර්ග අමාත්‍ය

13 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ  ලේකම් කබීර් හෂීම් - මහමාර්ග හා ආයෝජන ප්‍රවර්ධන

14 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී එම්.කේ.ඩී.එස් ගුණවර්ධන - ඉඩම් ඇමති

15 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ  නියෝජ්‍ය නායක සජිත් ප්‍රේමදාස - නිවාස හා සමෘද්ධි අමාත්‍ය

16– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී විජයදාස රාජපක්ෂ - අධිකරණ ඇමති

17– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ගයන්ත කරුණාතිලක - ජනමාධ්‍ය ඇමති

18– සන්ධාන මන්ත්‍රි නවීන් දිසානායක - සංචාරක ඇමති

19–ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි ජාතික පෙරමුණ අර්ජුන රණතුංග - වරාය නා නාවුක ඇමති

20– සමස්ත ලංකා මුස්ලිම් ක්‍රොංග්‍රස්  නායක රිෂාඩ් බදියුදීන් - කර්මාන්ත හා වාණිජ ඇමති

21– පලනි දිගම්බරම් - වතු යටිතල පහසුකම් ඇමති (National Union of Workers)

22– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී ඩී.එම් ස්වාමිනාදන් - නැවත පදිංචි කිරීම්, හිංදු කටයුතු ඇමති

23– එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී අකිල විරාජ් කාරියවසම් - අධ්‍යාපන ඇමති

24 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී තලතා අතුකෝරාල - විදේශ රැකියා ඇමතිනි

25 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රීරංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර - අභ්‍යන්තර ප්‍රවාහන ඇමති

26 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී පී. හැරිසන් - සමාජ සේවා හා සුබසාධන ඇමති

27 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී චන්ද්‍රානි බණ්ඩාර - කාන්තා කටයුතු ඇමතිනි

රාජ්‍ය ඇමති ධූර ගණන 10කි

01 - එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී  නන්දිමිත්‍ර ඒකානයක - සංස්කෘතික හා කලා කටයුතු පිළිබඳ රාජ්‍ය ඇමති

02 - සන්ධාන පත් කල මන්ත්‍රී වී. රාධක්‍රිෂ්ණන් - අධ්‍යාපන රාජ්‍ය ඇමති

03 - සන්ධාන මන්ත්‍රී ෆයිසර් මුස්තාෆා - ගුවන් සේවා රාජ්‍ය ඇමති

04 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී පාලිත රංගේ බණ්ඩාර - විදුලිබල හා බලශක්ති රාජ්‍ය ඇමති

05 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රීදිලීප් වෙදආරච්චි - ධීවර හා ජලජ සම්පත් රාජ්‍ය ඇමති

06 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රෝසි සේනානායක - ළමා කටයුතු රාජ්‍ය ඇමතිනි

07 - ලිබරල් පක්ෂ නායත /සන්ධාන පත් කළ  මන්ත්‍රී රජිව විජේසිංහ - උසස් අධ්‍යාපන රාජ්‍ය ඇමති

08 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී රුවන් විජයවර්ධන - ආරක්ෂක කටයුතු පිළිබඳ රාජ්‍ය ඇමති

09 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී (හරීන් ප්‍රනාන්දු මහතා පළාත් සභාවට පත් විමෙන් පසු මෙහුට මන්ත්‍රී පදවිය හිමි විය)-. කේ. වේලායුධන් - පේෂ කර්මාන්ත රාජ්‍ය ඇමති

10 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පුත්තලම දිස්ත්‍රීක් මන්ත්‍රී නිරෝෂන් පෙරේරා - තරුණ කටයුතු රාජ්‍ය ඇමති

නියෝජ්‍ය ඇමතිවරුන් ගණන 08කි.

01 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී චම්පිකා ප්‍රේමදාස - කර්මාන්ත වාණිජ කටයුතු නි‍යෝජ්‍ය ඇමති

02 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී හර්ෂ ද සිල්වා - ප්‍රතිපත්ති හා ආර්ථික කටයුතු පිළිබඳ නි‍යෝජ්‍ය ඇමති

03 -එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී එරාන් වික්‍රමරත්න - මහා මාර්ග හා ආයෝජන ප්‍රවර්ධන නියෝජ්‍ය ඇමති

04 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී සුජීව සේනසිංහ - අධිකරණ නියෝජ්‍ය ඇමති

05 - එක්සක් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී වසන්ත සේනානායක - සංචාරක නියෝජ්‍ය ඇමති

06 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී විජයකලා මහේෂ්වරන් - කාන්තා කටයුතු නියෝජ්‍ය ඇමතිනි

07 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ මන්ත්‍රී අජිත් පී පෙරේරා - විදේශ කටයුතු නියෝජ්‍ය ඇමති

08 - එක්සත් ජාතික පක්ෂ පත් කළ මන්ත්‍රී හා භාණ්ඩාගාරික දයා ගමගේ බිරිද -අනෝමා ගමගේ - වාරිමාර්ග නි‍යෝජ්‍ය ඇමතිනි


Cabinet Ministers

1.Prime Minister Ranil Wickramasinghe – Minister of Economic Development & Policy Implementation
2.Ravi Karunanayake – Minister of Finance
3.Joseph Michael Perera – Minister of Home Affairs
4.John Amaratunga – Minister of Public Order, Disaster Management  & Christian Affairs
5.deleted Dissanayake – Minister of Irrigation
6.Dr. Rajitha Senaratna – Minister of Health and Indigenous Medicine
7.Kabir Hashim – Minister of Highways and Investment Promotion
8.Sajith Premadasa – Minister of Housing and Samurdhi
9.Naveen Dissanayake – Minister of Tourism
10.Wijedasa Rajapaksa – Minister of Justice
11.Arjuna Ranatunga – Minister of Ports and Shipping
12.Patali Champika Ranawaka – Minister of Power and Energy
13.Rishad Bathiudeen – Minister of Industry and Commerce
14.Gayantha Karunathilake – Minister of Mass Media
15.Palani Diganbaram – Minister of Plantation  Infrastructure Development
16.Akila Viraj Kariyawasam – Minister of Education
17.D.M. Swaminadan – Minister of Resettlement, Reconstruction and Hindu Affairs
18.Rauff Hakeem – Minister of Urban Development, Water Supply and Drainage
19.Ms.Thalatha Athukorala – Minister of Foreign Employment
20.Ranjith Madduma Bandara – Minister of Internal Transport
21.P. Harrison – Minister of Social Services and Social Welfare
22.M.K.D.S. Gunawardena – Minister of Land
23.Ms.Chandrani Bandara – Minister of Women’s Affairs
24.Karu Jayasuriya - Minister of Buddha Sasana
25.Lakshman Kiriella – Minister of Plantation
26.Mangala Samaraweera – Minister of Foreign Affairs
27.Gamini Jayawickrama Perera – Minister of Food Security

Ministers of State

1.Nandimithra Ekanayake - Ministry of Culture and the Arts
2.V. Radhakrishnan - Ministry of Education
3.Faizer Mustapha - Ministry of Aviation
4.Palitha Range Bandara - Ministry of Power and Energy
5.Dilip Wedaarachchi - Ministry of Fisheries
6.Ms.Bernadeen Rose Senanayake - Ministry of Children’s Affairs
7.Rajiva Wijesinghe - Ministry of Higher Education
8.Ruwan Wijewardene - Ministry of Defence
9.K. Velayudhan - Ministry of  Plantation Industries
10.Niroshan Perera - Ministry of  Youth Affairs

Deputy Ministers

1.Champika Premadasa - Ministry of Industry and Commerce
2.Harsha de Silva - Ministry of Policy Development & Economic Affairs
3.Eran Wickramaratne- Ministry of Highways and Investment Promotion
4.Sujeewa Senasinghe - Ministry of Justice
5.Wasantha Senanayake - Ministry of Tourism
6.Ms.Vijayakala Maheswaran - Ministry of Women’s Affairs
7.Ajith P. Perera - Ministry of Foreign Affairs
8.Anoma Gamage - Ministry of Irrigation


Machan mewa api danna ewane.Ayi kale nasti karagena mewa liyanne.Pattare gaaththat mewa bala gann puluwan.

Machan umba nam niyami kollo.Mahindaya atha ariyath umba num gema ath arinne nathi pati.Sri lanka nidahas packshaye maha lekam hari sabapathi hari karanna ona umba wage wada karayek thami.Nimai anh..Keep it up...!!! i'm proud of you BASIL.

Habai balagena umbatath hire yanne wei dushana chodana walata.Umbage namath BASIL nisa. lol! lol! lol!

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum